Brak kategorii

Bezpieczny plecak dla dorosłych i dzieci – jakie elementy powinien posiadać? 

Bezpieczny plecak dla dorosłych i dzieci – jakie elementy powinien posiadać? 

Pokonujesz kilka kilometrów, aby dotrzeć do pracy lub szkoły? Najczęściej we wczesnych godzinach porannych, kiedy na zewnątrz jeszcze jest ciemno? Nie każdy może sobie pozwolić na przejazd takiego odcinka samochodem. Aby zabrać ze sobą najważniejsze rzeczy, większość osób zabiera ze sobą plecak.

Niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, zabierasz swoje dziecko do szkoły lub po prostu wychodzisz na miasto, warto mieć bezpieczny plecak. Jakie elementy powinien posiadać? 

Bezpieczny plecak z dobrym zapinaniem na zamek

Niezależnie od tego, gdzie się wybierasz, najlepiej wybrać plecak z suwakami. Masz pewność, że nie otworzy się i nie wypadną Ci najważniejsze przedmioty, które w nim przechowujesz. W zatłoczonej komunikacji nie będziesz musiał przejmować się, że ktoś go otworzy. 

To samo tyczy się plecaka dla dzieci uczęszczających do szkoły i przedszkola. Plecak zasuwany na suwak jest bezpieczny i prosty w obsłudze. Jeśli szukasz takiego modelu, odwiedź https://plecaki.com.pl/, gdzie znajdziesz szeroki asortyment. Tego typu plecaki mają wiele ciekawych wzorów i nadruków, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. 

Na rynku znajdziesz nawet plecaki, które mają specjalne miejsce na ukrycie zamków błyskawicznych. 

Zapinane lub zasuwane kieszonki w środku plecaka 

Każdy martwi się o najcenniejsze przedmioty. Z racji tego, że musisz je nosić na swoich plecach, warto postawić na model plecaka, który będzie posiadał dodatkowe zasuwane kieszonki wewnątrz. To właśnie tam najlepiej schować portfel, klucze czy dokumenty. 

Nawet jeśli złodziejowi uda się otworzyć plecak, to nie będzie w stanie tak szybko wyciągnąć, a nawet znaleźć interesujących go przedmiotów. 

Odblaski, odblaski i jeszcze raz odblaski 

Każdy bezpieczny plecak powinien mieć elementy odblaskowe, które będą chronić Cię po zmroku. Będziesz doskonale widoczny na chodniku i poboczu. Odblaski naprawdę mogą uratować Twoje życie! Dzięki nim kierowca może dostrzec pieszego z odległości nawet 150 metrów. Taka odległość pozwoli na bezpieczne zwolnienie i zahamowanie w razie zagrożenia.

Dla swojego dziecka zawsze wybieraj takie plecaki. Szczególnie jeśli wraca już sam ze szkoły do domu. Dodatkowo można także wybrać ubrania z elementami odblaskowymi, które zapewnią dodatkową widoczność. 

“Mam już plecak, który nie ma odblasków, ale nie chce kupować nowego. Co mogę na to poradzić?”

Wystarczy, że kupisz odblaskowe, samozaciskowe opaski. Możesz założyć je na szelki, albo na uchwytach plecaka. Dzięki temu nawet wybierając model bez takich elementów, będziesz bezpieczny na drodze. Pamiętaj o tym – tylko w tamtym roku na drodze zginęło 460 pieszych. To naprawdę wysoka liczba. 

Bezpieczny plecak i jak go spakować? 

Same elementy dodatkowe mogą nie wystarczyć. Dlatego musisz nauczyć się, jak poprawnie spakować plecak, aby zabezpieczyć się przed kradzieżą. Najważniejsze rzeczy, takie jak: klucze, portfel czy dokumenty połóż na dnie. Potem dopiero spakuj kurtkę, książki lub inne elementy, które zabierasz ze sobą. Dzięki temu złodziejowi dużo trudniej będzie dostać się do ważnych dla Ciebie przedmiotów. 

“No dobrze, ale przez to dłużej mi zajmie dostanie się do portfela, kiedy będę chciał zapłacić”.

To prawda, ale lepiej chwilę “pogrzebać” w plecaku i wyciągnąć portfel, niż go nie wyciągnąć w ogóle 🙂 

Mam nadzieję, że teraz wiesz, na jakie elementy zwrócić uwagę, kiedy chcesz zakupić bezpieczny plecak. Bezpieczeństwo na drodze i przed kradzieżą jest naprawdę ważne. Dlatego postaraj się kupić model, który ma wszystkie wyżej wymienione elementy. Dzięki temu zarówno ty, jak i Twoja pociecha będziecie mogli swobodnie i bez obaw przemieszczać się po zmroku oraz po zatłoczonych miejscach.

Publikacja Redakcja BHP Żak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *