Brak kategorii

Jak wypoziomować słupki ogrodzeniowe?

Jak wypoziomować słupki ogrodzeniowe?

Chcesz zamontować samodzielnie siatkę ogrodzeniową? Zanim to zrobisz, musisz dobrze osadzić słupki ogrodzeniowe. Tylko dzięki temu ogrodzenie będzie nie tylko stabilne, ale i estetyczne. Zobacz, jak to zrobić “na własną rękę”, bez pomocy specjalistów. 

Dlaczego odpowiednie wypoziomowanie słupków ogrodzeniowych jest takie ważne?

Zanim przejdziemy do sekcji “jak wypoziomować słupki ogrodzeniowe”. Musisz wiedzieć, dlaczego jest to takie ważne. To na nich opiera się cała konstrukcja. Dlatego powinieneś zadbać o to, aby były osadzone na odpowiedniej głębokości oraz by były proste. Dzięki temu będziesz miał pewność, że ogrodzenie będzie stabilne i posłuży Ci przez wiele lat. Nawet jeśli siatka jest tymczasowym zabezpieczeniem posesji, warto zrobić to dokładnie. 

Sam montaż i poziomowanie słupków nie jest takie trudne. Nawet jeśli nie masz żadnego doświadczenia w takich pracach, możesz spróbować swoich sił. Po wypoziomowaniu pozostanie Ci jedynie zamontować siatkę. Jeśli zależy Ci na jej wytrwałości, powinieneś wybrać taką, która będzie oporna na korozję i złe warunki atmosferyczne. Jeszcze jej nie wybrałeś? Zajrzyj na https://www.siatkopol-sklep.pl/. Siatki ogrodzeniowe, na woliery, leśne, a może akcesoria do montażu? Wszystko znajdziesz w jednym miejscu! 

Zapoznaj się z kilkoma prostymi poniższymi krokami i wypoziomuj słupki prawidłowo. Nie rób nic, jeśli nie jesteś pewien. Najpierw posiądź potrzebną wiedzę, potem dopiero działaj. 

Jak wypoziomować słupki ogrodzeniowe? – krok po kroku 

1. Wykopanie dołków na słupki 

Musisz zacząć od wykopania dołków, w których umieścisz słupki ogrodzeniowe. Ich głębokość najczęściej zależy od wysokości ogrodzenia oraz od podłoża. Jednak uznaje się, że powinieneś wykonać dołki o głębokości 30 cm do słupków narożnych.. Do pozostałych wystarczy 20 cm

Dołki powinny być także wystarczająco szerokie. Powinieneś zostawić o około 15 cm po każdej stronie słupka, aby można było go zalać betonem. 

Wykop dołki na słupki co około 2-2,5 m (zależy od sztywności produktu), aby siatka była stabilna i wytrwała przez długi czas. 

2. Umieszczanie słupków ogrodzeniowych 

Wykopałeś już dołki? Świetnie. Czas umieścić w nich słupki. Zacznij od narożnych słupków ogrodzeniowych. Umieść je, jak i pozostałe w środkowej części wykopanego dołka. 

3. Wypoziomowanie słupków ogrodzeniowych 

Jak wypoziomować słupki ogrodzeniowe? Po umieszczeniu go w dołku najlepiej użyć poziomicy, która pozwoli Ci na precyzyjne osadzenie słupka. 

Jaką poziomice wybrać? Każda będzie odpowiednia. Jednak uważa się, że najlepiej sprawdzi się poziomica magnetyczna. 

W jaki sposób uniknąć przechylenia przed zalaniem mieszanką betonową? Najprostszym sposobem jest obstawienie kamieniami. W ten sposób pozostaną na swoim miejscu. Sprawa wygląda dużo prościej, jeśli masz kogoś, kto może Ci pomóc podczas prac. 

Zrób to precyzyjnie, aby ogrodzenie wyglądało estetycznie, nie przechylało się, ani nie uległo szybko uszkodzeniu podczas silnych wiatrów. 

4. Zalanie betonem 

Przygotuj wcześniej mieszankę, która zalejesz dołek, aby był stabilny. Po zalaniu zobacz poziomicą, czy słupek nie zmienił swojej pozycji i dalej jest dobrze wypoziomowany. Jeśli po sprawdzeniu słupek dalej stoi prosto, wygładź powierzchnię, którą zalałeś betonem i pozostaw od wyschnięcia. 

Teraz już wiesz, jak wypoziomować słupki ogrodzeniowe. Jak sam widzisz, nie jest to takie trudne. Wystarczy, że będziesz wykonywał swoją pracę zgodnie z instrukcjami, a możesz liczyć na sukces. 

Publikacja Redakcja BHP Żak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *