Ubrania firmowe

Kurtki softshell – co to znaczy? Jakie wybrać do pracy?

Kurtki softshell – co to znaczy? Jakie wybrać do pracy?

Jeśli Twoi pracownicy mają dobrze wykonywać swoje obowiązki, trzeba zapewnić im odpowiednie warunki do pracy. W tym funkcjonalne ubrania robocze, które umożliwią odpowiednią wentylację ciała nawet w czasie wzmożonego wysiłku. Do takich ubrań z pewnością należą kurtki softshell. Co to znaczy dokładnie? Jaki softshell wybrać do pracy? Wyjaśniamy.

Kurtki softshell – co to znaczy?

Softshell to materiał, który służy przede wszystkim do wykonywania ubrań outdoorowych. Kurtki softshell to ubrania, które zapewniają dobrą oddychalność, a jednocześnie znakomicie chronią przed wiatrem. To jedno ubranie, które jest w stanie zastąpić trzy tradycyjne warstwy odzieży – bieliznę termoaktywną, ocieplający polar i chroniący przed deszczem hardshell.

Kurtki softshell to ubrania, które wyróżniają się bardzo dużą elastycznością. Zapewniają swobodę ruchów, dlatego są idealnym rozwiązaniem na wszystkich stanowiskach, które wymagają sporej aktywności i dynamicznych ruchów. Większość softshelli ma także powłokę DWR. Dzięki niej woda spływa po materiale, zamiast wnikać w jego włókna.

Takie rozwiązanie nie gwarantuje jednak pełnej wodoodporności przy większym natężeniu opadów. Kurtka softshell w pełni chroni przed deszczem, kiedy postawisz na model z membraną. To dodatkowa, pośrednia warstwa materiału ze specjalnymi mikroporami. Dzięki nim odprowadza cząsteczki pary wodnej z wnętrza, ale zatrzymuje krople wody z zewnątrz. Takie softshelle tracą jednak na oddychalności.

Kiedy nosi się kurtkę softshell? To ubranie całoroczne, które można nosić wiosną, latem czy jesienią. Sprawdzi się zawsze, gdy na zewnątrz jest nieco chłodniej.

Jaki softshell wybrać do pracy?

Przy wyborze softshella do pracy dla swoich podwładnych przede wszystkim zwróć uwagę na odpowiedni rozmiar i krój. Kiedy szukasz kurtek dla kobiet, postaw na damskie fasony. Softshell powinien być bowiem dobrze dopasowany do sylwetki – tylko wtedy gwarantuje maksymalny komfort.

Jako że takie kurtki będą używane przy pracy na zewnątrz, często również poza siedzibą firmy, warto postawić na softshell z nadrukiem. Najlepiej w formie logo przedsiębiorstwa, ewentualnie hasła promocyjnego. W ten sposób pomożesz firmie w zdobywaniu rozpoznawalności. A przy okazji zbudujesz profesjonalny wizerunek firmy. Zadbaj o to, by nadruk był dobrze widoczny – najlepiej umieścić go na lewej piersi kurtki.

Przy wyborze softshella do pracy warto również zadbać o odpowiedni kolor kurtki. Będzie wspierać identyfikację wizualną firmy. A jeśli wybierzesz oryginalny kolor, może stać się jej wyróżnikiem.

Jeśli Twoi pracownicy swoje obowiązki na zewnątrz muszą wykonywać również w czasie deszczu, postaw na kurtki softshell z membraną. Jeśli nie, wygodniejszy będzie dobrze wentylowany softshell bez membrany. Funkcjonalność tych kurtek zwiększy kaptur, ściągacze na rękawach oraz na dole kurtki.

Softshell może służyć jako ubranie robocze, ale również jako odzież ochronna. Będzie tak, kiedy postawisz na kurtkę odblaskową tego typu. Wówczas powinny się na niej znaleźć co najmniej dwa poziome pasy odblasków, a sama kurtka powinna być żółta, czerwona lub pomarańczowo-czerwona.

Podsumowanie: jakie kurtki softshell wybrać do pracy?

Kurtki softshell to ubrania outdoorowe, które wyróżniają się bardzo dobrą oddychalnością. Świetnie chronią przed wiatrem i pozwalają na swobodę ruchów. Dobrze nadają się do wszelkich prac fizycznych, ale to również schludne ubrania firmowe. Przy wyborze softshella do pracy zdecyduj, czy Twoim pracownikom potrzebna będzie przeciwdeszczowa kurtka z membraną, czy wystarczy zwykły, dobrze wentylowany model. Warto też postawić na softshell z nadrukiem.

Publikacja Redakcja BHP Żak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *