Brak kategorii

Novaerus – wyższy poziom bezpieczeństwa pacjentów i personelu wynikiem ciągłej dekontaminacji powietrza

Novaerus – wyższy poziom bezpieczeństwa pacjentów i personelu wynikiem ciągłej dekontaminacji powietrza

Dekontaminacja powietrza to pojęcie, które towarzyszy nam coraz częściej w codziennym życiu. Z urządzeniami zajmującymi się tym niezwykle ważnym zadaniem spotykamy się w wielu miejscach – od przychodni i szpitali, przez gabinety dentystyczne i kosmetyczne, aż po kliniki medycyny estetycznej. 

Jeśli jesteś właścicielem któregoś ze wspomnianych miejsc oraz interesują Cię sposoby na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa zarówno pacjentów, jak i personelu, czytaj dalej. W tym artykule skupiamy się na niezwykle istotnym aspekcie dbania o czystość powietrza, jakim jest ciągłość tego procesu. Przedstawiamy bliżej urządzenia Novaerus, które zagwarantują Ci biologiczne czyste powietrze przez 24 godziny na dobę.

Dlaczego ciągła dekontaminacja powietrza jest tak istotna?

Dla wielu osób, które nie mają na co dzień styczności ze środowiskiem medycznym czy naukowym, zaskakujące może okazać się, że do zarażenia niebezpieczną bakterią czy wirusem nie jest konieczny bezpośredni kontakt z jego nosicielem. Rachunek jest prosty – wystarczy jego wizyta w zamkniętym pomieszczeniu, wykonanie takiej osobie zabiegu i brak dopasowanego sposobu walki z zanieczyszczonym powietrzem. Efektem jest zdecydowanie podwyższony poziom skażenia mikrobiologicznego w powietrzu. 

Zakaźne cząsteczki w postaci aerozoli mogą mieć bardzo małe rozmiary. Może to skutkować tym, że pozostaną w powietrzu żywe przez długi czas. Zwiększa to ryzyko zakażenia przez powietrze i nie ochronią przed nim nawet noszone przez personel maseczki chirurgiczne, których zadaniem jest ochrona przed rozpryskami, a nie wdychaniem aerozoli.

W klinikach czy przychodniach, a także gabinetach prywatnych w ciągu jednego dnia przyjmowanych jest kilkunastu, a czasem nawet kilkudziesięciu pacjentów. Oznacza to, że potrzebna jest ciągła ochrona osób przybywających na zabiegi, jak i personelu, który je wykonuje. Urządzenie, które będzie włączone na chwilę, w krótkiej przerwie między pacjentami nie jest wystarczające, aby zredukować ryzyko zakażenia.

Warto też zwrócić uwagę na fakt, że większe cząsteczki zakaźne nie pozostają w powietrzu, a opadają, osiadając na powierzchniach. A z nich mogą w łatwy sposób zostać przeniesione do miejsca, które jest poddawane zabiegowi, np. z poprzez fartuch specjalisty mogą dostać się na twarz pacjenta czy do jego jamy ustnej. Dlatego warto wybierać urządzenia, które działają ciągle, a do tego mają pozytywny wpływ nie tylko na czystość powietrza, ale i powierzchni.

A co ze standardowymi systemami wentylacji i filtracji?

Warto pamiętać, że standardowe systemy wentylacji w gabinetach nie są wystarczające do zapewnienia czystego powietrza bez patogenów. Natomiast są one doskonałą formą uzupełnienia działania urządzeń do dekontaminacji powietrza. Chociaż praca wentylacji i filtracji jest ciągła, opiera się na wyłapywaniu wyłącznie dużych cząstek, co nie jest wystarczającą ochroną przed niebezpiecznymi patogenami. 

Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku urządzeń Novaerus, które usuwają najbardziej niebezpieczne cząsteczki, bez względu na ich rozmiar. To bardzo ważne, gdyż sam system wentylacji może powodować, że zanieczyszczenia będą się gromadzić w różnych częściach pomieszczenia, co jest dodatkowym potencjalnym zagrożeniem dla personelu i pacjentów. Z tymi patogenami doskonale poradzi sobie działający bez przerwy Novaerus.

Urządzenia do dekontaminacji powietrza Novaerus, czyli zimna plazma 24 na dobę, 7 dni w tygodniu

Do klinik dentystycznych i in vitro, prywatnych przychodni, gabinetów medycyny estetycznej bardzo chętnie wybierane są urządzenia Novaerus, których działanie opiera się na niskoenergetycznej technologii plazmowej (tzw. zimnej plazmie). Posiadają tę ważną cechę, jaką jest możliwość nieustannej pracy, oraz szereg innych zalet. 

Warto wspomnieć, że ich działanie jest w pełni bezpieczne dla człowieka. Oznacza to, że mogą pracować podczas wizyt pacjentów, podwyższając poziom komfortu. Poza błyskawicznym i trwałym usuwaniem niebezpiecznych patogenów obniżają poziom nieprzyjemnych zapachów, co z pewnością nie pozostanie niezauważone zarówno przez pacjentów, jak i specjalistów pracujących w placówce medycznej.

Skuteczność urządzeń do dekontaminacji powietrza Novaerus jest widoczna w walce nie tylko z niewielkimi cząsteczkami. Badania pokazują, że mogą one pomóc w usuwaniu patogenów z powietrza, jak i większych cząsteczek, które osadzają się na powierzchniach. Gwarantuje to obniżenie poziomu skażenia mikrobiologicznego i ochronę pacjentów przed zakażeniami krzyżowymi. 

Z urządzeniami Novaerus, które oczyszczają powietrze nieustannie, możliwe jest przerwanie łańcucha zakażeń. Warto umieścić je w zarówno w poczekalniach, recepcjach, jak i gabinetach specjalistów, aby podnieść poziom bezpieczeństwa placówki.

Publikacja Redakcja BHP Żak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *