Ubrania firmowe

Polary do pracy – jak wybrać odpowiedni model?

Polary do pracy – jak wybrać odpowiedni model?

Polary są jednymi z najbardziej uniwersalnych ubrań. Można z nich korzystać przez cały rok, bo dobrze izolują, ale nie przegrzewają ciała. Świetnie nadają się również do pracy. Nie krępują ruchów, do tego nie przemokną w pierwszym kontakcie z deszczem. Kiedy jednak zamawiasz polary do pracy dla pracowników, powinieneś uważnie przyjrzeć się ofercie, jaką zastaniesz w sklepie. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów, by polar nie tylko dobrze służył pracownikom, ale i pomagał w budowaniu wizerunku Twojej firmy.

Robocze i firmowe polary do pracy

Przede wszystkim należy zdecydować o wyborze polaru roboczego bądź firmowego. Pierwszy z tych modeli powinien być dopasowany przede wszystkim do praktycznych potrzeb pracowników. Musi więc zapewniać odpowiednią temperaturę ciała, ale również swobodę ruchów.

Jego wyróżnikiem powinna być też solidność i wytrzymałość. Z tego powodu do pracy warto wybierać polary ze specjalnymi wzmocnieniami. Niektóre posiadają zwiększoną wodoodporność bądź termoizolacyjność. Osobną kategorią są też polary odblaskowe, zaliczane do odzieży ochronnej. Skoro wybór jest tak szeroki, nie powinieneś mieć problemu z dobraniem polaru o pożądanych właściwościach.

Z kolei firmowe polary do pracy pełnią również funkcję reprezentacyjną. Bardzo ważny będzie więc ich wygląd. Najlepiej szukać więc polarów nieco droższych niż robocze, a także ubrań klasy premium. Dobrze skrojone polary firmowe znajdziesz na https://sklep-logos.pl/polary-firmowe.

Jaki fason i gramaturę polaru wybrać dla pracowników?

Przed zakupem polaru pamiętaj, by sprawdzić jego gramaturę. Najpopularniejsza to około 200 g/m2. To najbardziej uniwersalne polary do pracy, które sprawdzą się jako okrycie wiosną, jesienią i w chłodne letnie poranki.

Alternatywę na zimę są bardzo ciepłe, grubsze polary o gramaturze co najmniej 300 g/m2. Sporą popularnością, zwłaszcza w formie polarów roboczych, są też bluzy polarowe o gramaturze 100 g/m2.

Te ostatnie pozwalają bowiem na pełną swobodę ruchów. Muszą mieć tylko rozmiary dobrze dopasowane do sylwetki pracownika. Najlepiej szukać wówczas taliowanych polarów. Przeważnie występują w formie ubrań bez kaptura.

Dla osób pracujących na zewnątrz zdecydowanie bardziej funkcjonalne będą jednak polary z kapturem. Przy wyborze fasonu warto pamiętać też o ściągaczu na dole ubrania oraz regulowanych mankietach.

Znakowanie polarów do pracy

Opisane wcześniej cechy ubrań mają sprawić, że będą dobrze dopasowane do potrzeb pracowników. Ale polary do pracy powinny służyć też firmie. I to nie tylko poprzez pozytywne reakcje zatrudnionych osób, które będą zadowolone z ubrań wysokiej jakości.

By osiągnąć ten cel, polary robocze i firmowe trzeba oznakować logo przedsiębiorstwa. Najlepiej umieścić je na piersi, by było dobrze widoczne, ale i stylowo wkomponowane w ubiór. Metodą polecaną do znakowania polarów jest wytrzymały haft komputerowy. Logo wykonane tą techniką wytrzyma częste pranie w wysokich temperaturach. Z drugiej strony doda polarom firmowym nieco elegancji.

Polary do pracy można też znakować folią flock, która ma podobną do nich, meszkowatą strukturę. Polary z logo firmy mogą zdobić także naszywki wykonane wcześniej na kawałku tkaniny, następnie doszywane do polaru.

Podsumowanie: na jakie polary do pracy warto postawić?

Polary do pracy powinny służyć zarówno pracownikowi, jak i jego pracodawcy. Trzeba wybierać między polarami firmowymi i roboczymi, dopasować je do zadań pracownika. Ważna jest gramatura polaru, która wpływa na jego funkcjonalność i przeznaczenie. Warto zwrócić uwagę na ściągacze na dole ubrania, regulowane mankiety i kaptur. Robocze i firmowe polary powinny być znakowane logo przedsiębiorstwa, najlepiej w formie haftu komputerowego.

Publikacja Redakcja BHP Żak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *