Kamizelki i bezrękawniki

Ubrania odblaskowe – jak przekonać dziecko do ich noszenia?

Ubrania odblaskowe – jak przekonać dziecko do ich noszenia?

Nikogo nie trzeba przekonywać, że ruchliwej szosy nie da się nazwać miejscem jakkolwiek bezpiecznym dla dziecka. O wypadkach na drodze słyszy się tak dużo, że czasami mamy ochotę spakować najpotrzebniejsze rzeczy i wynieść się z daleka od cywilizacji. To nie takie proste, pozostaje więc kompleksowe zadbanie o ochronę dla siebie i najbliższych. Niestety, jeśli chodzi o dzieci, nie do każdej pociechy dotrą zdroworozsądkowe argumenty. Jak sprawić, by dziecko chętnie nosiło ubrania odblaskowe dla dzieci? Sprawdź nasze pomysły!

Kurtki odblaskowe dla dzieci – kup porządny model

Zacznijmy od podstaw – dziecko nie będzie chciało nosić żadnego ubrania, w którym jest mu po prostu niewygodnie. Czy to kamizelka odblaskowa czy spodnie odblaskowe wyposażone w błyszczące aplikacje, odzież musi zostać dobrze dopasowana rozmiarowo, przepuszczać powietrze i nie ważyć dużo. Jeżeli jakakolwiek część ubioru będzie sprawiała maluchowi dyskomfort zastosuje wszystkie metody buntu jakie przyjdą mu do głowy – ciężko się dziwić. Wobec perspektywy spędzania dłuższego czasu w niewygodnych spodniach czy ,,duszącej” kurtce z pewnością kombinowałby także dorosły.

Tym co najczęściej przeszkadza dzieciakom w noszeniu odblaskowych ubrań jest ich wygląd. Nie oszukujmy się – pomarańczowe czy żółte bluzy, kamizelki i kurtki odblaskowe nie należą do najładniejszych. Możemy oczywiście stawiać na zwykłe naszywki odblaskowe i breloczki przypinane do plecaka, ale nigdy nie będą one aż tak skuteczne jak duża odblaskowa powierzchnia ubrania. 

Odzież odblaskowa dla dzieci – zaangażuj bohatera!

Żeby zrobić coś czego nie chcą, dzieci potrzebują naprawdę solidnej motywacji – do nich nie trafia argument ,,bo tak trzeba”! Jeżeli pociecha jest jeszcze za mała na obrazowe, trudne w odbiorze tłumaczenie kwestii wypadków drogowych, zastosujmy inny sposób. Motywacją niech będzie bycie jak… postać z bajki!

Jako sztandarowy przykład bohatera noszącego odzież ochronną z odblaskowymi taśmami wykorzystajmy Boba Budowniczego. Ta postać się nie starzeje – do dzisiaj sympatycznego majstra uwielbiają chłopcy na całym świecie. Jeśli zaś chodzi o przekonanie dziewczynki, dobrym pomysłem może się okazać porównanie dłuższej odblaskowej kamizelki do błyszczącej sukienki księżniczki udającej się na bal. Jeszcze jedna propozycja – czy wiesz, że w jednym z odcinków kochanej przez maluchy Świnki Peppy pojawił się wątek robót drogowych? Sympatyczne zwierzaki mają oczywiście stroje zgodne z zasadami BHP!

Wysokiej jakości ubrania odblaskowe, dostępne na https://www.sprzetbhp.pl/category/odziez-ostrzegawcza-odblaskowa, są wykonane bardzo estetycznie i dopasowują się do anatomii ludzkiego ciała. Ponadto, poszukując modeli dla dzieci możemy trafić na specjalne wzory ,,tradycyjnych” kamizelek i kurtek. Ubrania odblaskowe dla dzieci w dzisiejszych czasach potrafią być bardzo stylowe – producenci wiedzą jak trafić w gusta małych i dużych!

Ubrania odblaskowe – daj dziecku dobry przykład!

Bohaterowie bajek to bez wątpienia idole mający ogromny wpływ na małych fanów, ale i tak pociechy w każdym wieku najchętniej naśladują swoich rodziców. Właśnie oni są ich najważniejszymi autorytetami i herosami dnia codziennego. Kurtki odblaskowe to dziedzina, w której nasza pozycja pomoże jak nic innego! Jeżeli sami będziemy chętnie nosili widoczne z daleka ubrania, maluch prędzej czy później sam zechce mieć takie same. Dzięki temu poczuje się jak dorosły i przede wszystkim będzie jak ukochany rodzic! Kurtki odblaskowe zwiększające bezpieczeństwo można nabyć na https://www.sprzetbhp.pl/category/odziez-ostrzegawcza-odblaskowa-kurtki.

Przekonanie dziecka do zrobienia czegoś czego nie chce to zawsze ciężka przeprawa. Gdy w grę wchodzą ubrania odblaskowe dla dzieci, wygrana strony dorosłej jest szczególnie ważna, bo kurtki odblaskowe ratują życie zarówno dużym jak i małym. Jak przekonać dziecko do noszenia odblasków? Przede wszystkim dajmy mu dobry przykład, a jeśli to nie wystarczy – ,,Bob Budowniczy zawsze da radę”!

Publikacja Redakcja BHP Żak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *