Kamizelki i bezrękawniki

Odzież odblaskowa – na jaki element garderoby się zdecydować?

Odzież odblaskowa – na jaki element garderoby się zdecydować?

Odzież odblaskowa to element ubrania, który nosimy ze względu na swoje bezpieczeństwo. Przepisy BHP zobowiązują do jej zakładania choćby osoby pracujące na wysokościach, przy drogach, czy też w innych miejscach, w których widoczność może być ograniczona. To jednak nie wszystko. Odzież odblaskowa przydaje się także wszystkim entuzjastom sportu. Jeśli lubisz jeździć na rowerze, biegać czy po prostu spacerować po zmroku, bez wątpienia powinieneś wyposażyć się w jakiś odblaskowy element. Na co postawić? Które ubranie okaże się najbardziej praktyczne i najmniej uciążliwe w codziennym stosowaniu? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka propozycji!

Kurtki odblaskowe

Kurtka odblaskowa – damska czy męska, to świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy sporty uprawiają w zimie, ale nie tylko. Kurtki odblaskowe występują również w wersjach wodoodpornych, a nawet wiatroodpornych. Dzięki temu, świetnie nadają się do uprawiania sportu w każdych warunkach, nawet podczas deszczu, wiatru i mgły. A to właśnie wtedy odblaski przydadzą się najbardziej! Jeśli zestawisz je z neonowymi kolorami, dadzą połączenie idealne. Kurtkę tego typu będziesz mógł ubrać zarówno w dzień, jak i w nocy. Zapewnisz sobie maksymalną widoczność na drodze, niezależnie od pogody. Wybór kurtek odblaskowych: https://www.sprzetbhp.pl/category/odziez-ostrzegawcza-odblaskowa w sklepach, szczególnie tych sportowych, jest obecnie ogromny. Bez trudu znajdziesz model dla siebie – ocieplany lub nie, w Twoim ulubionym kolorze, a nawet wyprodukowany przez Twoją ulubioną markę. Jak wybrać kurtkę odblaskową? Radzimy w innym artykule: https://bhp-zak.pl/jak-wybrac-odpowiednia-kurtke-odblaskowa/

Spodnie odblaskowe

Choć spodnie odblaskowe męskie: https://www.sprzetbhp.pl/category/odziez-ostrzegawcza-odblaskowa-spodnie-bluzy kojarzą się głównie z pracami na wysokościach czy w fabrykach, dzisiaj coraz częściej nosimy je na co dzień. Stały się nie tylko praktycznym, ale również bardzo modnym elementem garderoby! Spodnie odblaskowe damskie pozwolą wyróżnić się z tłumu. Można ubrać je na wieczorne wyjście czy koncert, żeby móc zwrócić na siebie uwagę. Oczywiście, tak samo dobrze sprawdzą się podczas uprawiania sportu. Razem z kurtką odblaskową stworzą duet idealny i zapewnią widoczność o zmroku. Ubrania odblaskowe sprawiają, że kierowca może zauważyć Cię kilka sekund wcześniej, niż zauważyłby, jeśli miałbyś na sobie zwykłe ubrania. Czasami te kilka sekund mogą uratować Twoje życie. Pamiętaj, że bezpieczeństwo zawsze powinno być Twoim priorytetem!

Bluzy odblaskowe

Bluzy odblaskowe to rozwiązanie być może wygodniejsze od kurtek, jednak nie tak praktyczne. Nie założysz bluzy w momencie, gdy na zewnątrz będzie padał deszcz, ponieważ zmokniesz w przeciągu kilku minut. Jeśli jesteś jednak ogromnym fanem biegania czy jeżdżenia na rowerze i przyda Ci się kilka elementów garderoby na zmianę, bluzę odblaskową na pewno warto mieć w swojej szafie. Będzie otulać Cię szczelniej niż kurtka, a także będzie wykonana z milszego w dotyku i użytkowaniu materiału. Warto zdecydować się na te naturalne, by uniknąć nadmiernego pocenia się podczas treningu. Bluzy odblaskowe są często również bardziej dyskretne, niż kurtki. Kurtki zazwyczaj zdają się świecić na całej powierzchni. Bluzy natomiast wyposaża się w odblaski na ramionach czy rękawach, dzięki czemu odblask nie jest tak widoczny. Z jednej strony może być to minus, ponieważ widoczność jest w kwestii odblasków najważniejsza. Z drugiej jednak strony, odblaski umieszczone na tych najbardziej ruchomych częściach Twojego ciała, a więc łokciach, kostkach i kolanach są kluczem do rzeczywistego zmniejszenia liczby wypadków na drodze – powinny więc jak bardziej wystarczyć. 

Kamizelki odblaskowe

Kamizelki odblaskowe to propozycja najbardziej uniwersalna dla osób uprawiających sporty. Są na tyle lekkie i nie ograniczają ruchów, że można ubrać je zarówno na cienki T-shirt, jak i na grubą bluzę czy nawet kurtkę. Kamizelki są zazwyczaj produkowane w neonowych kolorach, a jak już wiemy, neonowe kolory i odblaski to połączenie, które zagwarantuje nam widoczność zarówno po zmierzchu, jak i w trudnych warunkach atmosferycznych. Pamiętajmy, że neony pokazują pełnię swoich możliwości w ciągu dnia, a odblaski – w nocy. Dlatego warto je ze sobą łączyć!

Publikacja Redakcja BHP Żak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *