Koszulki z nadrukiem, bluzy, czapki, kurtki, a nawet chusty i apaszki – oferta ubrań, na których można dziś umieszczać logotypy czy hasła reklamowe, właściwie nie ma obecnie żadnych granic. Odpowiednio skonstruowany projekt nadruku i właściwy wybór techniki znakowania sprawia, że odzież promocyjna staje się nieodłącznym elementem niemal każdych targów, konferencji czy firmowych eventów. Podobne funkcje do ubrań reklamowych może jednak pełnić również odzież robocza z nadrukiem. W końcu strój, w jakim pracownicy na co dzień wykonują swoje obowiązki, również świadczy o ich pracodawcy, kształtując jego postrzeganie nie tylko wśród podwładnych, ale też ich znajomych czy też klientów przedsiębiorstwa. Znakowanie odzieży roboczej jest jednak o tyle utrudnione, że musi ona często przetrwać w dobrym stanie trudne warunki pracy i częste pranie. Do takich ubrań należy zatem wybrać najbardziej wytrzymałe metody znakowania odzieży firmowej.
Odzież robocza – jak znakować robocze koszulki?
Jeśli naszym celem jest zamówienie odzieży roboczej do fabryki czy zakładu pracy, w większości przypadków nieodzowny będzie T-shirt z logo firmy. Alternatywę stanowi koszulka polo, równie chętnie używana w placówkach handlowych, a także usługach transportowych. W większości przypadków i jedne, i drugie koszulki są produkowane z bawełny.
Przy takich ubraniach wybór metody znakowania odzieży jest bardzo szeroki. Szczególnie poleca się jednak znakowanie sitodrukiem. To jedna z najbardziej tradycyjnych technik zdobienia odzieży, wykorzystująca specjalne farby i matryce. Opłaca się przy dużych nakładach, będzie więc idealna do dużych zakładów pracy. przede wszystkim jest jednak niezwykle trwała – nadruk powinien wytrzymać ponad 150 prań nawet w temperaturze 80 stopni. Minusem jest problem z dużą liczbą kolorów na nadruku, wówczas bowiem koszty rosną.
Jakie inne wytrzymałe metody znakowania odzieży firmowej wziąć pod uwagę? Alternatywą dla znakowania koszulek skomplikowanymi i wielokolorowymi wzorami jest druk cyfrowy. Na tę metodę znakowania odziezy firmowej warto zdecydować się w branżach, w których koszulki nie będą mocno się brudzić. Odwzorowuje on bowiem świetnie detale, ale ubrań nie można prać w temperaturze wyższej niż 40 stopni.
Jak znakować robocze spodnie i bluzy?
Znakowanie spodni i bluz roboczych rządzi się nieco innymi prawami niż proces związany ze zdobieniem koszulek. T-shirty muszą być przewiewne – takie znajdziemy między innymi w ofercie Logos https://sklep-logos.pl/t-shirty-reklamowe -, spodnie i bluzy mają natomiast osłaniać ręce i nogi, a także utrzymywać temperaturę ciała w chłodniejsze dni. Z tego powodu są wykonywane z bardziej solidnych materiałów o większej gramaturze – zarówno z bawełny, jak i poliestru.
Z tego powodu do zadrukowywania takich ubrań świetnie nadaje się termotransfer. To wytrzymała metoda znakowania odzieży, w której w ubrania wgrzewa się wzór przygotowany uprzednio na specjalnej folii. Ta metoda nie nadaje się na koszulki, bowiem nadrukowana folia nie przepuszcza powietrza. Również na bluzach i spodniach trzeba uważać, by nie zadrukować zbyt dużej powierzchni. Jeśli tego unikniemy, otrzymamy niezwykle trwały wzór – powinien wytrzymać nawet 100 prań. Co ważne, wytrwa także przy praniu w wysokich temperaturach, sięgających 70 stopni.
Metody znakowania odzieży firmowej – polary
Wiosną, jesienią, a także w mniej mroźne zimy nieodłącznym atrybutem wielu pracowników stają się robocze polary z nadrukami. Zasuwane na zamek błyskawiczny są niezwykle wygodnym, a przy tym ciepłym okryciem. Wiele osób używa ich zresztą także prywatnie, dodatkowo reklamując firmę. Polar jest więc praktycznym i często spotykanym rozwiązaniem, idealnie nadającym się zwłaszcza dla osób pracujących na zewnątrz.
Jednocześnie jednak polar trudno znakować. Wynika to z charakterystycznej, widocznej faktury tego materiału. Najlepsza metoda znakowania odzieży firmowej to będzie w tym przypadku haft komputerowy. Co prawda w ten sposób trudno nanieść mocno skomplikowane wzory, ale w zamian otrzymujemy niezwykle elegancki wzór – to technika uważana za najbardziej stylową. Haft jest przy tym niezwykle wytrzymały, przetrwa wiele prań nawet w wysokiej temperaturze. Alternatywą są gotowe naszywki doszywane do polaru – wówczas trzeba jednak zwrócić uwagę, by zostały solidnie przyszyte.
Nawet najlepsze metody znakowania odzieży firmowej będą na nic, jeśli nadruk zostanie wykonany na niskiej jakości materiale. W osobnym artykule dowiesz się z jakich materiałów powinna być wykonana odzież firmowa – sprawdź tutaj: https://bhp-zak.pl/odziez-robocza-dla-pracownikow-jaki-material-nada-sie-na-nia-najlepiej/.