Ubrania firmowe

Ubrania robocze dobrej jakości – jak wybrać najlepsze?

Ubrania robocze dobrej jakości – jak wybrać najlepsze?

Kurtka ostrzegawcza czy kamizelka odblaskowa z kieszeniami to odzież, która na co dzień towarzyszy osobom wykonującym pewne zawody. Takie ubrania odblaskowe są bowiem obowiązkowe na budowie czy przy pracach drogowych. To właśnie od nich zależy bezpieczeństwo, ale także i komfort pracowników. Aby jednak tak się stało, należy wybrać oczywiście ubrania robocze dobrej jakości. Co to jedna oznacza? Jak rozpoznać profesjonalne spodnie czy kurtki odblaskowe? Sprawdź!

Ubrania robocze – jakie wybrać i na jakie elementy zwracać uwagę?

Ubrania robocze wysokiej jakości to podstawa. To właśnie dzięki nim każdy pracownik może czuć się bezpiecznie. Dodatkowo kupując taką odzież, mamy pewność, że ta posłuży przez długi czas, bez konieczności wymiany na nowy komplet. Jakie cechy oraz elementy będą jednak decydowały o tym, że ubrania robocze wyróżniają się wysoką jakością? Jakie aspekty należy brać pod uwagę? 

Po pierwsze: rodzaj materiału

W pierwszej kolejności należy oczywiście zwrócić uwagę na materiał, z którego została wykonana odzież robocza (więcej na ten temat piszemy w artykule https://bhp-zak.pl/odziez-robocza-dla-pracownikow-jaki-material-nada-sie-na-nia-najlepiej/). W tym przypadku duże znaczenie będzie miał jednak rodzaj ubrania. Spodnie odblaskowe najczęściej wykonuje się bowiem z tkaniny bawełniano-poliestrowej. Dzięki temu są odporne na uszkodzenia, ale także i przewiewne. Bluzy czy polary, np. trudnopalne, powinny mieć natomiast w swoim składzie modakryl, bawełnę oraz włókno węglowe. Przed zakupami warto zatem dokładnie przeanalizować, jakie tkaniny będą wskazane przy danym typie odzieży. 

Po drugie: gramatura materiału

Ubrania robocze wysokiej jakości powinny cechować się również odpowiednią gramaturą materiału. W teorii im jest ona wyższa, tym lepiej. Nie zawsze jednak warto kierować się taką zasadą w stu procentach. Lżejsza tkanina o niższej gramaturze będzie bowiem lepsza np. na lato. Jest bowiem bardziej przewiewna i miła do noszenia. Większy parametr jest natomiast wskazany zimą lub w sytuacji, kiedy to nie możemy pozwolić sobie na żadne ubytki mogące obniżyć poziom naszego bezpieczeństwa.

Po trzecie: szwy

Podczas pracy fizycznej bardzo łatwo o wszelkie mechaniczne uszkodzenia odzieży. Aby zminimalizować ryzyko pojawienia się dziur, warto zainwestować w ubrania robocze z mocnymi, np. potrójnymi szwami. To właśnie na łączeniach najczęściej powstają bowiem ubytki oraz dziury. Lepiej więc zadbać o ich solidne wzmocnienie. 

Po czwarte: dodatkowe elementy wzmacniające

W przypadku odzieży roboczej duże znaczenie będą miały także tzw. elementy wzmacniające. Co to takiego? Przykładowo w spodniach są to wszyte nakolanniki czy dodatkowe elementy odblaskowe zwiększające komfort i bezpieczeństwo pracy. Przy bluzie lub kurtce może to być natomiast dodatkowe wzmocnienie na łokciach. Wybierając odzież roboczą, warto zatem przemyśleć, jakie dodatkowe elementy są w stanie podnieść jakość pracy.

I na koniec: kieszenie!

Każda osoba nosząca na co dzień odzież roboczą wie, jak duże znaczenie mają kieszenie. Wybierając ubrania tego typu, warto zatem zadbać o właśnie takie elementy. Można bowiem schować do nich niezbędne przedmioty czy narzędzia. Z ich pomocą wszystko będzie zawsze pod ręką!

Ubrania robocze, jakiej firmy wybrać, by być zadowolonym?

Na koniec warto dowiedzieć się, jakiej firmy ubrania robocze wybrać. Prym od lat wiodą w tym sektorze marki takie jak Portwest, Brixton czy Ardon. Musimy jednak pamiętać, że producent to nie wszystko. Zdecydowanie ważniejsza jest jakość oraz wyżej wymienione cechy. To właśnie nimi powinniśmy się kierować w pierwszej kolejności. Firmy odstawmy zatem nieco na bok i postawmy po prostu na komfort oraz bezpieczeństwo!

Publikacja Redakcja BHP Żak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *